Damar kireçlenmesine ve yüksek tansiyona karşı defne yaprağı çayı

Damar kireçlenmesine ve yüksek tansiyona karşı defne yaprağı çayı

Burada anlatacağımız uygulama ile kireçlenen kan damarlarımızın hiç bir yan etkisi olmadan açılmasını sağlamak. Yıllar geçtikçe bedenimizde bulunan damarlar kireçlenmelere ve yağlanmalara maruz kalıyorlar. Bunun sonucu esnekliğini kaybeden damarlar kırılgan noktasına gelebiliyor.

Kan damarlarımız % 70 tıkandığı zaman kan dolaşımı zorlanır ve yüksek tansiyon riski ile karşı karşıya kalma tehlikesi kendisini gösterir. Maalesef bu sıkıntılar yaşımız ilerledikçe herkes te görülebilir. Peki ne gibi çareler var. Buna karşı ne yapabiliriz. Mesela defne yaprağı % 1-3 uçucu yağlar, acımsı maddeler, % 50 sineol, %12 monoterpen alfa - beta pinen, terpineol ve dehydrocostuslakton içerir.

Yüksek tansiyona yakalanmak istemiyorsanız size defne - yaprağı çayı öneririz:

Tedavi süresi: 3 gün

Hazırlanışı: 5 gram kuru, ufatılmış defne yaprağını 5 dakika boyunca 300 ml suda kaynatın. Akabinde bu karışımı 3-4 saat muhafaza kabında bekletin ve sonra süzün. Bir gün önceden veya aynı gün sabahı çayınızı hazırlayabilirsiniz.

Kullanımı: 12 saat içerisinde yudum yudum içiniz!! Eğer dediğimiz gibi uygulama yapmazsanız idrarınızda kan görülebilir.

Tekrarlanışı: ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde 2 hafta ara ile 3-4 defa tekrarlayın.

Etkileri: Bedenden kireçlenmeleri temizler. Eğer çok kireçlenme varsa çözülme aşamasında idrar rengi pembe olarak değişebilir. Bu tehlikeli birşey değildir sadece idrar torbasının biraz şaşkınlğıdır. Eklem ağrıları, omurga şikayetleriniz azalacak ve vücudunuzun haraketliliği iyileşecektir. Ayrıca Defne yaprağı canlandırıcı, mikrop öldürücü, idrar söktürücü, kuvvet verici, iltihap sökücü, terletici özelliğe sahip bir bitkidir. Bu kadar faydanın yanında kadınlar içinde adet kanaması hallerinde, gaz şikayetlerinde, hazımsızlıkta yardımcı bir şifa kaynağıdır.

Dikkat: Hamilelikte çok miktarlarda almamanız tavsiye edilir.

Kendinize iyilik yapmak istiyorsanız her zaman yemeklere 1-2 defne yaprağı atabilirsiniz. Acil şifalar dileriz!!!